Konieczne jest określenie dodatkowego elementu w serii logicznej

Posted on Posted inArtykuły

Bardzo często rodzice starają się zająć dziecko tak wieloma rozwijającymi się zadaniami, jak to tylko możliwe, zapominając, że zabawa jest wiodącą czynnością dla dziecka w każdym wieku. Nie można go zastąpić rozwijającymi się działaniami, ponieważ gra, tworzy harmonijną osobowość, która jest niezwykle ważna dla uspołecznienia małego człowieka. Podczas interakcji z zabawkami rozwija się ruchliwość, percepcja, pamięć, uwaga, myślenie, wyobraźnia i mowa.

Oferujemy różnorodne gry, które przyczyniają się do rozwoju uwagi.
“Co jest zbędne?”

Konieczne jest określenie dodatkowego elementu w serii logicznej. Skomponuj wizualną pomoc z zabawek, które posiada twoje dziecko (zwierzaki, postaci z bajek, rośliny, przedmioty gospodarstwa domowego) i zasugeruj znalezienie dodatkowego przedmiotu, który znalazł się w niewłaściwym miejscu. Ta gra rozwija uwagę, logikę i zdolność koncentracji.
“Ramki Montessori”

Rozłóż osobno ramki i wkładki i poinstruuj dziecko, aby “zamknęło okna w domu” odpowiednimi ramkami. Bądź w stanie zainteresować miękiszu, wymów wszystkie swoje działania, a w każdym razie nie zmuszaj!
“Znajdź błąd”

Narysuj obrazek z wyprzedzeniem z 5 błędami. Nie martw się, jeśli twoje zdolności artystyczne są dalekie od ideału. W tym przypadku nie odgrywa decydującej roli. Obraz i błędy na nim powinny być znajome i zrozumiałe dla dziecka. Zadanie polega na znalezieniu błędów i podaniu poprawnej odpowiedzi.

“Stwórz zagadkę”

Dla najmłodszych dzieci pasują duże układanki na 10-15 części. Dla dojrzałego malucha nie jest trudno skompletować skomplikowaną łamigłówkę złożoną z 50, 100, a nawet 150 części. Najważniejsze – wierz w siłę i możliwości dziecka, a on sobie poradzi!
“Szukamy pary”

Znajdź kilka przedmiotów, które można łączyć na wspólnej zasadzie (na przykład, pomarańczowe i bananowe – owoce, pies i kot – zwierzęta), wymieszaj i zaproś dziecko, aby wybrało po jednej zabawce i poszuka dla niej pary. W ten sposób uważność treningu, dziecko nauczyć się myśleć logicznie.