Puzzle dla dzieci

Posted on Posted inArtykuły

Nie oszczędzaj na niedźwiedziach

Wskazówki od kierownika laboratorium działu naukowego i technicznego certyfikacji wyrobów SE „Ukrmetrteststandart” Natalia Kuznetsova:

Nie trzeba przypominać, że oszczędność na zabawkach dla dzieci nie zawsze jest uzasadniona. Tanie zabawki mogą okazać się niskiej jakości. Często są to zabawki wykonane z lub z naruszeniem technologii produkcji lub z zabronionych materiałów. Ale wysoki koszt zabawki nie zawsze mówi o jej jakości.

Najczęściej produkty znanych producentów można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Przy zakupie zabawki należy żądać od sprzedawcy umożliwiający dokumentów – deklaracji zgodności puzzle dla dzieci z przepisami technicznymi bezpieczeństwa zabawek zabawki i sanitarno-higienicznych zawarcia Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na etykietowanie zabawek dla dzieci. Informacje muszą zawierać adres producenta (jego przedstawiciela, sprzedającego). Produkty bez odpowiednich informacji nie są wiarygodne. Dlatego producent, aby uniknąć odpowiedzialności, chce pozostać anonimowy i niedostępny.

Bardzo ważne informacje – wskazanie wieku dziecka, dla którego zabawka jest przeznaczona. To musi być wskazane na etykiecie.

Etykieta powinna wskazywać, jak właściwie dbać o zabawkę, szczególnie w przypadku miękkich zabawek. Należy również zwrócić uwagę na możliwość prania i mycia zabawek.

Zabawka musi posiadać instrukcję montażu (jeśli została złożona przez konsumenta), a także instrukcje dotyczące bezpiecznej obsługi zabawek.

Należy zwracać szczególną uwagę na zabawki puzzle dla dzieci, które wydają głośne dźwięki, ponieważ mogą one uszkodzić słuch dziecka. Aby nie przestraszyć króliczka

Andrei Klimov, psycholog:

Zabawka jest częścią życia dziecka, które powinno rozwijać myślenie, wyobraźnię, zdolności umysłowe i sferę obrazu-emocji. Oznacza to, że zabawka jest głównym momentem w psychologicznej formacji osobowości, jej rozwoju. Niespokojny sen, nieuzasadniony niepokój, podekscytowany stan nerwowy dziecka, a nawet mdłości są trudne do uwierzenia, ale lalka z okrutnym uśmiechem, “zmutowanym” zająca lub zabawką Batman może być zaangażowany w problemy zdrowotne tych dzieci. Pomyśl o tym: czy będzie dobre dla dziecka od potwornych potworów puzzle dla dzieci, podobnych do postaci z horrorów, zabawkowych kopii broni palnej i ostrych broni lub innych “opowieści grozy”?