Zabawki sensoryczne

Posted on Posted inArtykuły

W młodym wieku, na przykład, główna działalność jest obiektywna. W tym wieku dziecko musi kupować tak zwane kompozytowe piramidy i na przykład drewniane sortowniki.

W tym okresie (1-3 lat) bardzo ważne jest rozwijanie koordynacji ruchów dziecka. Uczy się chodzić i rozwija umiejętności motoryczne. Różnorodne sznurowanie, fresnele i oczywiście piramidy zabawki sensoryczne, które pomagają dziecku rozwijać myślenie przestrzenne, a także definiować pojęcia więcej – mniej pomoże dużo. Dla przedszkolaków zabawka przestaje być obiektywna i staje się fabułą. Dzieci w tym wieku są ważne, aby zaangażować się w grę, wymyślać fabuły, role, bajki. Wiek ten charakteryzuje się największym zainteresowaniem różnymi zwierzętami i oczywiście ludźmi.

Gdy dziecko zaczyna uświadamiać sobie, inne osoby stają się nim zainteresowane. Wszystko to stawia w tym wieku specjalne wymagania dla zabawek. Wśród nich powinno być wiele różnych ludzi i postaci zwierząt. Dziecko potrzebuje zabawek, które mogą przedstawiać różnorodne stany emocjonalne, mają wspaniały wygląd, ale nie są przerażające ani brzydkie. Atrakcyjność jest ważnym wymogiem, tylko w tym przypadku powoduje chęć działania wraz z nią i zapewnia element motywacyjny gry.

Zabawki emocjonalne powinny wydawać głośne dźwięki. Na przykład bębny zabawki sensoryczne, rury i pistolety. Od zwierząt pasują smoki, krokodyle. Może to być wszystko, co w taki czy inny sposób, może być związane z agresywnym zachowaniem. Dziecko w tym wieku potrzebuje oczywiście energii. To wszystko leży w potencjale każdego dziecka, my, dorośli, musimy tylko pomóc mu się objawić. Dziel się zabawkami, które uważasz za najbardziej przydatne dla twoich dzieci, które są bezużyteczne, ile ich było w pokoju dziecięcym? Ciekawe i magiczne gry dla Ciebie ze swoimi dziećmi.